Prowadzenie spraw rozwodowych - adwokat Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański

Podjęcie decyzji o rozwodzie po wielu latach wspólnego pożycia jest bardzo trudne dla obojga małżonków. Zazwyczaj oznacza to dosyć kosztowny proces – zarówno jeśli chodzi o kwestie finansowe, jak i emocjonalne. Jeżeli właśnie stoisz przed takim wyzwaniem, z chęcią udzielimy Ci profesjonalnego wsparcia prawnego. Prowadzenie spraw rozwodowych Kartuzy, Wejherowo to nasza specjalność. Pomogliśmy już wiele klientom w pomyślnym zakończeniu sprawy, dzięki czemu mogli oni rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

Rozwód Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański – jak przebiega?Chociaż w teorii sprawy rozwodowe mogą przebiegać szybko i sprawnie, praktyka pokazuje, że często są niezwykle bolesne i ciągną się całymi miesiącami. Pierwszym krokiem, aby rozwiązać małżeństwo w świetle prawa jest wniesienie pozwu przez jednego ze współmałżonków. Nawet jeżeli dwie strony pragną zakończyć związek, jedna zawsze zostaje określona jako powód, a druga jako pozwany. Pozew taki wnosi się do sądu okręgowego wraz z odpowiednimi załącznikami – między innymi aktem małżeństwa i dowodami. Jeżeli pismo spełnia wszystkie wymogi, zostaje wysłane do drugiego współmałżonka. Po otrzymaniu odpowiedzi, sprawa trafia do sądu – na rozpoczęcie rozprawy należy jednak trochę poczekać, najczęściej okres ten wynosi kilka miesięcy, dlatego potrzebna jest cierpliwość. Wiele osób przyznaje, że zaangażowanie doświadczonego adwokata zarówno podczas składania wniosku, jak i na sali sądowej okazuje się wręcz nieocenione.

Adwokat sprawy rozwodowe Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz GdańskiJeżeli szukasz doświadczonego adwokata, który pomoże Ci przejść przez wszystkie formalne kroki związane ze sprawą rozwodową, to jesteś w najlepszym miejscu. Z chęcią udzielimy Ci kompleksowej i profesjonalnej pomocy prawnej. W zakres naszych usług wchodzi między innymi pomoc w przygotowaniu pozwu rozwodowego, reprezentacja klienta przed sądem, prowadzenie negocjacji z małżonkiem czy doradztwo dotyczących spraw takich jak alimenty, władza rodzicielska, podział majątku czy kontakty z dziećmi. Jesteśmy świadomi, że sprawy rozwodowe Kartuzy, Wejherowo są zawsze niezwykle stresujące, dlatego dokładamy starań, aby nasi klienci już po przekroczeniu progu kancelarii czuli się bezpiecznie i komfortowo.

-->