Podział majątku - adwokat Gdańsk Trójmiasto

Podział majątku po rozwodzie, o ile nie została podpisana intercyza, niemal zawsze jest bardzo skomplikowaną operacją. W momencie zawarcia małżeństwa powstaje wspólność majątkowa, w której skład wchodzą nieruchomości, zarobki, oszczędności i nabyte ruchomości.

Adwokat podział majątku Gdańsk – postaw na wsparcie doświadczonego prawnika z Trójmiasta


Wstępując w związek małżeński nikt nie planuje rozstania, dlatego sprawy dotyczące podziału majątku nie są łatwe. Zwykle towarzyszą im silne emocje, które tylko utrudniają podjęcie mądrych decyzji.
Chociaż podział majątku za porozumieniem stron jest najbardziej zalecany, w praktyce zdarza się niezwykle rzadko. O ile małżonkowie mogą stosunkowo łatwo podzielić się gotówką i ruchomościami, to sprawa zaczyna się komplikować w przypadku ustalenia praw do mieszkania. Jeżeli więc kwestia podziału wspólności majątkowej trafi do sądu, może okazać się bardzo czasochłonnym procesem. Niezbędne jest wtedy zbieranie kolejnych materiałów i pilnowanie wszelkich terminów sądowych. Następnie sąd może orzec powierzenie majątku na własność jednemu małżonkowi i zalecić obowiązek spłaty na rzecz drugiej osoby albo zdecydować o sprzedaży posiadłości. Gdy małżeństwo posiada dzieci, sąd bierze pod uwagę również ich sytuacje i może przydzielić większą przestrzeń rodzicowi, który będzie sprawował nad nimi opiekę.
Podział majątku stanowi duże wyzwanie i nawet najmniejsze niedopatrzenie lub brak znajomości przepisów może skutkować utratą życiowego dobytku. Wsparcie doświadczonego prawnika jest w takich sytuacjach nie do przecenienia.
Jeżeli sprawa podziału majątku dotyczy właśnie Ciebie, nasza Kancelaria Adwokacka wskaże Ci najlepszą drogę, aby osiągnąć sprawiedliwy podział majątku. Na każdym etapie sprawy służymy swoją wiedzą i fachową poradą prawną. Specjalizujemy się w prawie rodzinnym i oferujmy swoją pomoc zarówno w czasie negocjacji między małżonkami, jak i podczas rozprawy sądowej.

-->