Pozbawienie władzy rodzicielskiej Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański - wniosek

Rodzice posiadający dzieci są zobowiązani do troszczenia się o ich potrzeby fizyczne i emocjonalne. Są odpowiedzialni za prawidłowe wychowanie dziecka, co obejmuje zapewnienie mu stabilnej sytuacji i otaczanie go szacunkiem. Niestety, w niektórych sytuacjach postępowanie rodzica zagraża dobru dziecka, co sprawia, że jego władza rodzicielska może zostać zakwestionowania. Decyzja taka może zostać podjęta tylko w ściśle określonych przypadkach i wiąże się z przeprowadzeniem rozprawy sądowej. Jest to sprawa bardzo delikatna,

Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz GdańskiNajczęściej podczas rozwodu żadna ze stron nie zostaje pozbawiony władzy rodzicielskiej – obowiązek jego wychowania w dalszym ciągu spoczywa na rodzicach. Jednak niekiedy dochodzi do sytuacji, gdy jedna ze stron całkowicie przestaje interesować się dzieckiem, co powoduje duże trudności dla rodzica, na którym spoczywa cała odpowiedzialność. W grę wchodzą tu takie kwestie jak prawo i obowiązek wykonywania pieczy nad majątkiem dziecka, podejmowanie ważnych decyzje czy możliwość zaadaptowania dziecka przez nowego partnera życiowej osoby, która faktycznie się nim opiekuje. Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej można złożyć między innymi w sytuacji długoletniego pozbawienia wolności czy stałego wyjazdu za granicę. Podstawą do pozbawienia władzy rodzicielskiej może też być jej nadużywanie, co wiąże się z wysoce nagannym zachowaniem.

Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański – nasza ofertaChociaż mogłoby się wydawać, że napisanie wniosku o pozbawienie władzy rodzicielskiej jest dosyć proste, w praktyce okazuje się, że nastręcza wielu problemów. Całą sprawę komplikują silne emocje, które towarzyszą rodzicowi. Nic dziwnego, że wiele osób w takiej sytuacji chciałoby mieć przy sobie doświadczonego adwokata, który posiada dużą wiedzę prawną i potrafi podejść do danej sprawy z dystansem. Jako prawnicy z wieloletnim doświadczeniem zdajemy sobie sprawę jak delikatne są to tematy, dlatego oferujemy kompleksową współpracę, która opiera się na zaufaniu i dyskrecji.

-->