Pozbawienie władzy rodzicielskiej Gdańsk Trójmiasto - wniosek

Władza rodzicielska prawnie należy się obojgu rodziców, którzy powinny współdziałać, opiekując się dzieckiem. Niestety, niekiedy jeden z rodziców zostaje pozbawiony władzy rodzicielskiej. Czy to oznacza koniec opieki nad małoletnim? A co w sytuacji, gdy jeden z rodziców nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub - co gorsza- działa ze szkodą dla dziecka?

Wniosek o pozbawienie władzy rodzicielskiej Gdańsk TrójmiastoNiekiedy zdarzą się sytuacji, że jeden z rodziców biologicznych nie wywiązuje się ze swojego obowiązku opieki nad dzieckiem, nie jest zainteresowany współpracą z byłym małżonkiem, a nawet dopuszcza do sytuacji niebezpiecznych dla zdrowia i życia małoletniego. W takim przypadku można ubiegać się o pozbawienie nieodpowiedzialnego rodzina władzy rodzicielskiej - co wiąże się z odebraniem mu wszelkich praw i obowiązków.

A może została założona przeciwko Tobie sprawa o pozbawienie praw rodzicielskich? W takiej sytuacji należy działać szybko – między innymi zebrać dowody pokazujące, że otaczasz dziecko należytą opieką. Niezbędne jest uzyskanie opinii psychologa oraz zeznania świadków, działające na Twoją korzyść. Nawet gdy została już podjęta decyzja o pozbawieniu władzy rodzicielskiej, istnieje możliwość jej przywrócenia – o ile dziecko nie zostało oddane w adopcje.

Postaw na wsparcie doświadczonego adwokataPoprowadzenie tak delikatnych, a zarazem skomplikowanych spraw stanowi nie lada wyzwanie. Nasza Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w zakresie prawa rodzinnego – podejmuje się również zleceń tego rodzaju. Doświadczenie pokazało nam, że to właśnie szczegóły oraz umiejętności właściwego przedstawienia faktów przed sądem mogą przyczynić się do pomyślnego wyroku. Dlatego do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie i sumiennie. Dokładamy też starań, aby cały proces był jak najmniej stresujący oraz korzystnie wpłynął na prawidłowy rozwój dziecka.

-->