Prawo karne

Prawo karne to w praktyce zespół przepisów, które jasno określają nakazy oraz zakazy postępowania i wskazują czyny, które uważane są za przestępstwo. W jego zakresie znajdziemy także określone sankcje grożące za złamanie tychże przepisów oraz odpowiednie sposoby na wykonanie kary.


Kancelaria prawna adwokat Agaty Morawskiej zajmuje się sprawami karnymi, w których klient jest podejrzanym lub oskarżonym o popełnienie czynu prawnie zabronionego. Są to postępowania dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej, pobić, prowadzenia pojazdów mechanicznych w stanie upojenia alkoholowego lub narkotykowego, wyłudzeń, kradzieży, fałszerstw, oszustw oraz wykroczeń i przestępstw skarbowych.


Lepiej wcześnie niż za późno


Niewielu obywateli zdaje sobie sprawę z faktu, że w sprawach z zakresu prawa karnego najważniejszy jest błyskawiczny kontakt z adwokatem. Tak, więc jeśli popełniliśmy jakiś czyn zagrożony karą, jesteśmy osobą, którą się o takie postępowanie podejrzewa lub ofiarą tego rodzaju przestępstwa kluczowe jest natychmiastowe zwrócenie się o pomoc do doświadczonej kancelarii adwokackiej. Warto znać swoje prawa i skorzystać nie tylko z zastępstwa procesowego, ale również pomocy na etapie postępowania przygotowawczego, szczególnie, że ustawodawca dopuszcza taką możliwość.


Sprawy karne wymagają dużego zaangażowania i dużej wiedzy adwokata. Często są skomplikowane i wiążą się z negatywnymi emocjami. Profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach postępowania to szansa na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku i szybsze zakończenie sprawy.

Adwokat prawo karne Gdańsk Trójmiasto – zakres świadczonych usługSprawny karne dotyczą wszystkich sytuacji, gdy osoba zostaje oskarżona lub podejrzana o popełnienie zabronionego czynu. Mogą dotyczyć przestępstw skarbowych, wyłudzeń, prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej czy spowodowania kolizji. W tego typu sprawach duże znaczenie odgrywa przygotowanie skutecznej taktyki obrończej, która pozwoli na uniewinnienie od postawionego zarzutu, uzyskanie najłagodniejszego wymiaru kary lub warunkowego umorzenia postępowania karnego.

W sprawach karnych czas ma duże znaczenie. Im szybciej zostanie rozpoczęta współpraca z Kancelarią Adwokacją, tym adwokat ma większe szanse na uzyskanie pożądanego rezultatu powierzonej mu sprawy.

Nasza Kancelaria Adwokacja specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego. Reprezentujemy osoby pokrzywdzone przed służbami specjalnymi oraz sądami wszystkich instancji. Pomagamy przygotować zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W skład naszej kompleksowej pomocy prawniczej wchodzi udzielanie porad prawnych z zakresu spraw wykroczeniowych, sporządzanie wniosków, zażaleń lub apelacji oraz obrona oskarżonego w postępowaniu o różnym charakterze.

-->