Separacja - adwokat Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański

Małżeństwa, które nie chcą od razu zdecydować się na rozwiązanie małżeństwa, mogą wystąpić o separację. Uzyskany w ten sposób dodatkowy czas pozwoli im na uporządkowanie swoich myśli i spraw, bez niepotrzebnego stresu i nerwów nieodłącznie wiążących się z rozwodem. Orzeczenie o separacji również jest wydawane przez sąd, jednak o wiele łatwiej je uzyskać. W dodatku cały proces trwa krócej i jest mniej kosztowny. W sprawie o separację również warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata.

Separacja Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański – co warto wiedzieć?Separacja może zostać orzeczona, gdy pomiędzy współmałżonkami nastąpił rozkład pożycia – nie ma znaczenia tutaj, czy jest on trwały, tak jak w sprawach rozwodowych. Jest to znacznie szybsze i tańsze rozwiązanie, ponieważ pomyślny wyrok sądu można uzyskać już po jednej rozprawie. Separacja powoduje powstanie ustroju rozdzielności majątkowej, chociaż formalnie małżeństwo nadal trwa. Małżonkowie po jakimś czasie mogą znieść orzeczenie o separacji lub też podjąć decyzje o rozwodzie – w tej drugiej sytuacji, sprawa w sądzie będzie nieco uproszczona, ponieważ już nastąpił rozkład pożycia. W przeciwieństwie do rozwodu, małżonkowie w separacji nie mogą zawrzeć ponownego związku małżeńskiego ani wrócić do swojego poprzedniego nazwiska. Są też zobowiązani do udzielania sobie wzajemnej pomocy, obowiązek taki nie ciąży jednak na małżonkach po rozwodzie.

Separacja Kartuzy Wejherowo, Pruszcz Gdański z doświadczonym adwokatemPodjąłeś decyzje o separacji i zastanawiasz się, czy skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata? Rozwiązanie takie daje szereg wymiernych korzyści. Przede wszystkim na każdym etapie postępowania możesz uzyskać wiarygodne odpowiedzi na swoje pytania dotyczące zagadnień prawnych. Sprawa jest na bieżąco monitorowana przez fachowca – nie musisz sam pisać pism procesowych, co niekiedy potrafi być stresujące i skomplikowane. Co więcej, masz obok siebie doświadczonego prawnika i na sali sądowej nie musisz obawiać się, że zostaniesz zaskoczony postępowaniem przeciwnej strony. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty, możesz być pewny, że zapewnimy Ci profesjonalne i indywidualne wsparcie, dostosowane do Twoich potrzeb.

-->