Separacja - adwokat Gdańsk Trójmiasto

Chcesz rozstać się ze swoim małżonkiem, ale nie jesteś gotowy na branie udziału w czasochłonnej sprawie rozwodowej? Dobrym rozwiązaniem może być wystąpienie o orzeczenie separacji, które jest o wiele łatwiej uzyskać niż rozwód.

Separacja Trójmiasto Gdańsk – co warto wiedzieć?Separacja pozwala na uregulowanie rozstania się współmałżonków bez rozwiązywania ich małżeństwa. Może być tymczasowym okresem, po którym następuje pogodzenie się partnerów małżeńskich lub wstępem do wystąpienia z pozwem o rozwód. Orzeczenie o separacji wiąże się z uregulowaniem niektórych kwestii prawnych, podobnie jak ma to miejsce w przypadku rozwodu. Należy do nich ustalenie winy rozkładu pożycia, wysokości świadczeń alimentacyjnych oraz sposobu wykonywania władczy rodzicielskiej - gdy małżeństwo posiada małoletnie dzieci. Po orzeczeniu separacji następuje też rozdzielność majątkowa między partnerami. Oznacza to, że zachowują swój majątek i mogą nim zarządzać samodzielnie oraz że małżonek nie odpowiada za długi drugiej osoby, zaciągnięte po orzeczeniu.

Chociaż separacja nie rozwiązuje małżeństwa, pociąga za sobą wiele skutków prawnych. Aby rozpocząć cały proces, niezbędne jest złożenie w sądzie konkretnego wniosku i uczestniczenie w rozprawach. Pomoc doświadczonego adwokata okazuje się w takiej sytuacji nieoceniona. Nasza Kancelaria Adwokacka udziela jednorazowe porady prawne, sporządza pisma procesowe i w pełni reprezentuje klienta przed sądem. Pomaga opracować odpowiednią linię postępowania, aby osiągnąć satysfakcjonujący wynik.

-->