Sprawy alimentacyjne - adwokat Gdańsk

Sprawy związane z przyznaniem alimentów bezpośrednio wpływają na przyszłość dzieci. Często wiążą się dodatkową ze sprawą rozwodową, a tym samym silnymi emocjami rodziców. Raz podjętą decyzję o przyznanie alimentów i ich wartości trudno jest zmienić - warto więc dobrze przygotować się do rozprawy sądowej.

Adwokat alimenty Gdańsk – porada prawna lub kompleksowa pomoc


Według polskiego prawa o możliwości przyznania alimentów decydują dwa aspekty – brak środków finansowych na zaspokajanie potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowe strony umożliwiające wypłacenie świadczenia. Przesłanki te są podstawą do otrzymania alimentów, jednak każda sytuacja może się różnić.
Chociaż w trakcie postępowania sądowego o przyznanie alimentów strona może samodzielnie dochodzić swoich praw, dużo korzystniejsze świadczenie możne uzyskać z pomocą profesjonalisty. Niekiedy wystarczy już odpowiednio napisany pozew oraz fachowa porada prawna. Zdarzają się jednak sytuacje bardziej skomplikowane, gdy obecność doświadczonego adwokata na sali sądowej jest nie do przecenienia. Pomoc prawnika z pewnością przyda się w sytuacji, gdy strona odmawia płacenia alimentów lub klient chce uzyskać jak najwyższą kwotę alimentów.
Jeżeli dotyczą Cię sprawy alimentacyjne Gdańsk jest miastem na terenie, którego oferujemy nasze usługi prawne. Specjalizujemy się w prawie rodzinnym i posiadamy duże doświadczenie w sprawach alimentacyjnych. Zajmujemy się sporządzaniem pism procesowych, pomagamy w wyliczeniu najkorzystniejszej kwoty świadczenia oraz uczestniczmy w negocjacjach pomiędzy stronami.

-->