Sprawy alimentacyjne - adwokat Gdańsk

Sprawy związane z przyznaniem alimentów bezpośrednio wpływają na przyszłość dzieci. Często wiążą się dodatkową ze sprawą rozwodową, a tym samym silnymi emocjami rodziców. Raz podjętą decyzję o przyznanie alimentów i ich wartości trudno jest zmienić - warto więc dobrze przygotować się do rozprawy sądowej.

Adwokat alimenty Gdańsk – porada prawna lub kompleksowa pomoc


Według polskiego prawa o możliwości przyznania alimentów decydują dwa aspekty – brak środków finansowych na zaspokajanie potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowe strony umożliwiające wypłacenie świadczenia. Przesłanki te są podstawą do otrzymania alimentów, jednak każda sytuacja może się różnić.
Chociaż w trakcie postępowania sądowego o przyznanie alimentów strona może samodzielnie dochodzić swoich praw, dużo korzystniejsze świadczenie możne uzyskać z pomocą profesjonalisty. Niekiedy wystarczy już odpowiednio napisany pozew oraz fachowa porada prawna. Zdarzają się jednak sytuacje bardziej skomplikowane, gdy obecność doświadczonego adwokata na sali sądowej jest nie do przecenienia. Pomoc prawnika z pewnością przyda się w sytuacji, gdy strona odmawia płacenia alimentów lub klient chce uzyskać jak najwyższą kwotę alimentów.
Jeżeli dotyczą Cię sprawy alimentacyjne Gdańsk jest miastem na terenie, którego oferujemy nasze usługi prawne. Specjalizujemy się w prawie rodzinnym i posiadamy duże doświadczenie w sprawach alimentacyjnych. Zajmujemy się sporządzaniem pism procesowych, pomagamy w wyliczeniu najkorzystniejszej kwoty świadczenia oraz uczestniczmy w negocjacjach pomiędzy stronami.

Adwokat alimenty Trójmiasto – skorzystaj z pomocy specjalistyObowiązek alimentacyjny, chociaż obciąża także rodzeństwo i krewnych w linii prostej, najczęściej dotyczy byłych współmałżonków po rozwodzie lub separacji. Wysokość świadczenia ustalana jest przez sąd podczas procesu o alimenty. W trakcie rozprawy sądowej ważną rolę odgrywają możliwości zarobkowe strony zobowiązanej do płacenia świadczenia oraz usprawiedliwione potrzeby osoby uprawionej do alimentów. To głównie od tych dwóch czynników zależy ostateczna decyzja sądu. Brak odpowiedniej argumentacji i przedstawienia faktycznego stanu rzeczy podczas procesu może przyczynić się do niekorzystnego wyniku. Natomiast raz podjętą decyzję odnośnie wartości świadczenia trudno jest zmienić – wiązałoby się to z kolejnymi procesami sądowymi. Pomoc doświadczonego adwokata w takiej sytuacji pomoże skrócić cały proces, ograniczyć związany z nim stres oraz uzyskać zadowalający wynik.

Jeżeli interesują Cię sprawy alimentacyjne Trójmiasto jest obszarem, na którym prowadzimy nasze usługi prawnicze. Nasza Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Oferujemy wszechstronną pomocą, która obejmuje porady prawne, sporządzanie dokumentów oraz reprezentowanie klienta przed sądem. Zapraszamy do współpracy!

-->