Sprawy alimentacyjne - adwokat Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański

Sprawy o alimenty należą do jednych z najdelikatniejszych, a zarazem najistotniejszych kwestii poruszanych w sądach – w końcu dotyczą nie tylko dwóch stron, ale też osób nieletnich, niezamieszanych w rozprawę. Nic dziwnego, że niemal zawsze towarzyszą im silne emocje oraz stres. Jeżeli właśnie czeka Cię sprawa związana ze świadczeniami alimentacyjnymi – niezależnie po której stronie się znajdujesz - z pewnością chciałbyś mieć przy sobie doświadczonego adwokata, który zapewni Ci w tym trudnym momencie profesjonalne wsparcie.

Sprawy alimentacyjne Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański – co warto wiedzieć?Według prawa polskiego każdy rodzic ma obowiązek utrzymywania swojego dziecka. Obowiązek ten trwa zazwyczaj aż do momentu, w którym będzie ono w stanie się samodzielnie utrzymywać. W przypadku zaniedbań w tej kwestii, można wystąpić o świadczenia alimentacyjne. Aby rozpocząć postępowanie, konieczne jest złożeniu pozwu do Sądu Rejonowego – w imieniu małoletniego występuje jeden z rodziców jako jego ustawowy opiekun. W dokumencie tym muszą być zawarte wszystkie niezbędne informacje, w tym żądana kwota, opis sytuacji ekonomicznej pozwanego oraz osoby, która stara się o alimenty. Niezbędne jest także wyszczególnienie kosztów związanych z opieką nad dzieckiem oraz poparcie ich dowodami. Skutkiem złożenia wniosku jest rozpoczęcie sprawy o alimenty.

Adwokat alimenty Kartuzy, Wejherowo, Pruszcz Gdański – dlaczego my?Jeżeli potrzebujesz pomocy w sformułowaniu stosownego pozwu o alimenty lub szukasz doświadczanego adwokata, który będzie reprezentował Cię w procesie sądowym, to dobrze trafiłeś. Sprawy alimentacyjne to nasza specjalność. Zdajemy sobie sprawę, jak delikatne są to kwestie, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Możemy zapewnić Ci rzetelność oraz pełen profesjonalizm. Zakres naszych usług dopasujemy do Twoich potrzeb – możemy jedynie posłużyć fachową poradą prawną lub przeprowadzić Cię przez cały proces ubiegania się o alimenty lub uchylenia się od tego obowiązku. Zajmujemy się nawet bardzo skomplikowanymi sprawami takimi jak przedawnienie alimentów, windykacja zaległych świadczeń czy zmiana ich wartości.

-->