Podział majątku - adwokat Gdańsk

Postępowanie alimentacyjne ma na celu zadbanie o dobro rodziny. Korzystny werdykt sądu w tej dosyć skomplikowanej i delikatnej kwestii jest niezwykle istotny, ponieważ bezpośrednio wpływa na przyszłość dzieci.

Adwokat alimenty Trójmiasto – skorzystaj z pomocy specjalistyObowiązek alimentacyjny, chociaż obciąża także rodzeństwo i krewnych w linii prostej, najczęściej dotyczy byłych współmałżonków po rozwodzie lub separacji. Wysokość świadczenia ustalana jest przez sąd podczas procesu o alimenty. W trakcie rozprawy sądowej ważną rolę odgrywają możliwości zarobkowe strony zobowiązanej do płacenia świadczenia oraz usprawiedliwione potrzeby osoby uprawionej do alimentów. To głównie od tych dwóch czynników zależy ostateczna decyzja sądu. Brak odpowiedniej argumentacji i przedstawienia faktycznego stanu rzeczy podczas procesu może przyczynić się do niekorzystnego wyniku. Natomiast raz podjętą decyzję odnośnie wartości świadczenia trudno jest zmienić – wiązałoby się to z kolejnymi procesami sądowymi. Pomoc doświadczonego adwokata w takiej sytuacji pomoże skrócić cały proces, ograniczyć związany z nim stres oraz uzyskać zadowalający wynik.

Jeżeli interesują Cię sprawy alimentacyjne Trójmiasto jest obszarem, na którym prowadzimy nasze usługi prawnicze. Nasza Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. Oferujemy wszechstronną pomocą, która obejmuje porady prawne, sporządzanie dokumentów oraz reprezentowanie klienta przed sądem. Zapraszamy do współpracy!

-->